FAQ

Na co dávat pozor při koupi

6 spolehlivých rad jak koupit akumulátor pro vaše auto a nebýt zklamaný

  1. Přesvědčte se, podle jaké normy se udává startovací proud. Nejčastěji se používají evropské (EN), německé (DIN) a americké (SAE) normy. Požadavky na měření dle jednotlivých norem se různí. Proto např. u 55Ah baterie je startovací proud podle DIN 280A, podle EN 460A a podle SAE až 500A.
  2. V odborné prodejně si nechte poradit, jaký typ akumulátoru je doporučován pro váš vůz a zda jeho parametry odpovídají požadavkům na el. energii a způsobu využití vašeho vozu. Na akumulátorech lehce najdete označení typu baterie, napětí, kapacitu a startovací proud.
  3. Kupovat startovací baterii je nejlepší v prodejně, která je zaměřená na tento sortiment výrobků, nebo v síti autorizovaných servisů konkrétní značky.
  4. Před koupí baterie si v návodu k použití vozu ověřte, akumulátor jakých elektrických parametrů (jmenovité napětí, kapacita, startovací výkon) potřebujete.
  5. Pokud prodejce tvrdí, že vám prodává zcela bezúdržbovou baterii, požádejte ho o doložení takového tvrzení (manuál, záruční list, reklamní prospekt, katalog, atd.) Co znamená bezúdržbovost naleznete níže, v části: Časté otázky našich zákazníků.
  6. Výběr optimalizujte podle obsahu motoru, výbavy vozu, způsobu jeho využivání a klimatických nároků prostředí.